top of page

Meie võistlushooaeg on täies hoos!

Kevad on meie võimlejate jaoks alati kõige kiirem periood, kuna siis toimuvad hooaja tähtsaimad võistlused - Eesti meistrivõistlused, Tartu meistrivõistlused ja ESS Kalevi lahtised meistrivõistlused. Lisaks Eesti meistrivõistluste raames “Tublide Turniir”, esmakordselt toimunud Võru võistlus Elyse’ Cup ning võimlemisfestival “Kauni rühiga ellu”.


Aprilli keskel toimus Eesti Spordiselts Kalevi korraldatud võimlemisfestival “Kauni rühiga ellu”, kus osales üle 650 võimleja. Ülenurme koondrühm osales seal kavaga “Pardike ja mooniõis”, mis kogus žüriilt maksimaalse võimaliku punktiskoori ehk 100 punkti 100-st ja kuldmedali. Koondrühma kuulusid Ülenurme mini- ja lasteklass ning 7.-8. aastaste ja 8.-10. aastaste rühm.


Samal ajal valmistusid Ülenurme noorte- ja lasteklass Eesti meistrivõistlusteks, kuid lasteklassi rühma kimbutasid pidevalt erinevad haigused. Ka päev enne Eesti meistrivõistlusi haigestusid osad rühmaliikmed ning Eesti meistrivõistlustel osaleti vähendatud koosseisus ja veel võistluspäeva hommikul tuli kava ümber teha. See oli ühtlasi ka lasteklassi esimene võistlus uue kavaga ning kahe katse tulemusena saavutati lasteklass A-grupis 6. koht. Eesti meistrivõistluste raames toimus B-gruppidele “Tublide Turniir”, kus Ülenurme noorteklass saavutas suurepärase 1. koha.


Nädal peale Eesti meistrivõistlusi 30.04-1.05 toimusid Tartu meistrivõistlused, kus Ülenurme noorteklass näitas väga head taset ning saavutas suure edumaaga 1. koha. Ülenurme lasteklass saavutas A-grupis väga tubli 2. koha ning meie iluvõimleja Angelina Maria Kukk saavutas 2014B vanuseklassis 1. koha!


7.mail toimus esmakordselt Võrus ilu- ja rühmvõimlemise võistlus Elyse’ Cup, mis oli rühmade ning individuaalvõimlejate jaoks hea võimalus end taaskord võistlusväljakul proovile panna. Noorteklass näitas järjekordselt väga kõrget taset ning saavutas 1. koha. Lasteklassi jaoks oli see võistlus eriline, kuna alles Võru võistlusel võisteldi kavaga esimest korda täiskoosseisus. Tulemuseks tubli 2. koht ning silmmärgatavalt on lasteklassi kava kuuga kõvasti edasi arenenud. Meie iluvõimlejad näitasid samuti häid esitusi ning kohad olid järgnevad:


Lasteklass C grupp (2013, 2012)

1.koht - Siisi Johanna Puusalu

Miniklass B grupp (2015, 2014) 3.koht - Johanna Maria Meho 4.koht - Kadri Podekrat 5.koht - Linda Vendt 6.koht - Annabel Pärlin

2013B vabakava 2.koht - Loretta Jonuks

2012B vabakava 4.koht - Gritt Seeba


Juba mai lõpus toimub järgmine tähtis võistlus - ESS Kalevi lahtised meistrivõistlused rühmvõimlemises, kus on võimalik võistelda nii vaba- kui ka vahendikavaga. Treeningud on meil täies hoos ning lisaks valmistuvad kõik meie suuremad ja väiksemad võimlejad 7. juunil Tartu laululaval toimuvaks Tartu võimlemispeoks.

Comments


bottom of page